Trgovački dom, obavijest
Autor: Gordana Dubrović, 16. 1. 2021.

Mini mindfulness radionice – posebni program

Biti mindful u današnjem vremenu podrazumijeva brinut o sebi, i svom mentalnom i emocionalnom zdravlju. U razdoblju trenutne pandemije i elementarnih nepogoda, godina u kojoj se nalazimo izazovna je na različite načine i za profesore i za učenike. Iz tog razloga važno je voditi brigu o svojoj mentalno-emocionalnoj higijeni. Program Mini mindfulness radionica nastoji osnažiti i podržati učenike Trgovačkog doma da se kroz sve izazove adolescencije i trenutnih događanja na kolektivnoj razini lakše nose sa stresom svakodnevnice.

Kultiviranje osjećaja sigurnosti, stabilnosti, empatije, samopoštovanja, samopouzdanja i uspješnog rješavanja izazova, neki su od ciljeva ovog programa.

Kroz razgovor, pisanje, osvještavanje, meditacije i različite tehnike opuštanja, osvještavamo svoje unutarnje potencijale i blokade. Neke od tema koje prolazimo na programu su osnove mindfulnessa i razvijanja svjesnosti o tijelu i umu, tehnike opuštanja, emocionalne inteligencije, asertivne komunikacije te kako se učinkovitije nositi s izazovima odrastanja.

Ukoliko si učenik Trgovačkog doma i želiš nam se pridružiti, do 19.1.2021. možeš se prijaviti odgajateljici Nikolini Lukačević na email: nlukacevic0@gmail.com

Program se odvija preko Zoom aplikacije svake srijede od 20:00-21:00 sat.

Dobro došli!