Obilježavanje Dana borbe protiv AIDS-a
Autor: Tatjana Radić, 12. 12. 2014.

U učeničkom domu Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“, Osijek u sklopu dugogodišnje suradnje sa studentima MFOS-a a Dana borbe protiv AIDS-a, održano je predavanje o toj temi.

Učenici su informirani o samoj bolesti, uzročnicima te prevencijom i liječenjem. Osim AIDS-a bilo je govora i o drugim spolnim bolestima. Jedan od predavača je i Marijan Orlović, inače bivši učenik našega doma. Naglasak je bio na sredstvima zaštite te suzdržavanju od spolnoga odnosa. Osim predavanja, učenice Tamara Ezgeta i Maja Gladović izradile su plakat koji je bio dostupan svim učenicima. Predavanje je organizirala prof. Kristina Jurić.