TABAN 2011.
Autor: Tatjana Radić, 18. 10. 2011.

Ovogodišnji Taban imao je dvostruku funkciju: obilježili smo Dan škole koji slavimo 7. listopada, a ujedno smo obilježili i Međunarodni dan pješačenja i zdravoga načina života.

Bila je to još jedna prilika da se pokaže zajedništvo učenika i profesora u svladavanju izazova petnaestokilometarske hodnje od Osijeka do baranjskog restorana Kormoran. Moramo priznati da je ove godine učenika bilo više nego ikada i da su se hrabro nosili sa svim izazovima tako dugotrajnoga pješačenja. Unatoč svim teškim i bolnim nogama nitko nije odustao i na kraju su svi sretno stigli na cilj. Iako smo na samom kraju imali jednu neugodnost s vremenom, naime uhvatila nas je jaka kiša, ipak su pozitivni učinci bili jači. Osjećao se ponos zbog uspješno svladanog izazova, a nije zanemariv ni duhovni učinak koji je uvijek posljedica sretno prebrođenih poteškoća poslije kojih se osjećamo nekako preporođeni i jači. Sve etape pješačenja zabilježili smo na filmu i fotografijama tako da će svi sudionici imati jednu lijepu uspomenu na ovaj jedinstveni trenutak svoje mladosti.

Pogledajte i video snimku sa pješačenja i druženja.