TABAN 2012.
Autor: Tatjana Radić, 13. 10. 2012.

Ovogodišnji Taban imao je trostruku funkciju: obilježili smo Dan škole, Dan učitelja i međunarodni Dan pješačenja koji promovira zdrav način života.

Dakle, taj 5. listopada 2012. godine (petak) bio je bogat različitim sadržajima i to se osjećalo u svakom detalju. Odaziv učenika bio je kao nikada do sada jer se izgleda polako mijenja svijest o pješačenju kao najjednostavnijem i najzdravijem obliku tjelovježbe. Ukupno se odazvalo oko 170 učenika što je zahtijevalo pomno osmišljen plan hodnje koji je podrazumijevao policijsku zaštitu, profesorski nadzor i učinkovitu logistiku na više dogovorenih punktova. Profesori su se podijelili u tri grupe: prva grupa sudjelovala je u hodnji zajedno s učenicima, druga grupa je organizirala biciklijadu pa su tako Taban obogatili i dodatnim sadržajem, a treća grupa je organizirala doček kod restorana Kormoran u kojem je pripremila topli obrok i osvježavajuće piće za sve učenike.  Pogledajte galeriju fotografija.