ZELENA ČISTKA - jedan dan za čisti okoliš
Autor: Tatjana Radić, 22. 4. 2013.

Uvjereni smo da danas praktično nema čovjeka koji nije svjestan važnosti ekologije u očuvanju zdravog prirodnog okoliša. Ekološka svijest u posljednje vrijeme doživjela je renesansu i s pravom je zastupljena u različitim nastavnim sadržajima, ali se proučava i kao samostalni predmet.

Međutim, u ovom slučaju, teoretsko znanje dobiva pravi smisao samo kroz praktičnu realizaciju. Da bismo imali bolji, ljepši i čistiji svijet najbolje je početi od vlastitog dvorišta. Tako je 19. travnja 2013. godine pedeset sedmero naših volontera zdušno krenulo u proljetno čišćenje i uređenje školskog dvorišta. Na taj način postali smo dijelom široke svjetske akcije u koju je uključeno 7 milijuna volontera u 96 zemalja diljem svijeta, poznate pod nazivom World CleanUp. Sve to odvijalo se pod budnim okom naše ravnateljice Ljubice Ljubojević koja im je pružila svu potrebnu tehničku i materijalnu podršku.  Naši učenici pokazali su se kao vrlo vrijedni i entuzijastični pa su kroz druženje i mladalački polet vrlo brzo učinili da nam dvorište jednostavno zablista.  Prepun kontejner smeća i dvadesetak prepunih vreće otpada dovoljno govore o krajnjem učinku ove ekološke akcije. Uostalom o tome se  možete najbolje osvjedočiti uz priloženu fotodokumentaciju.