Kino Urania: Stand up comedy show "Ozbiljno"
Autor: Tatjana Radić, 15. 2. 2014.

Na programu kina Urania u subotu, 08. veljače 2014. godine, s početkom u 21 sat posjetili smo s razrednicom prof. Pintarić stand up, comedy show "Ozbiljno" u izvedbi Gorana Furjana i Vlatka Štampara, i smijali se na 157 FORA / 82 MINUTE / 6 TEMA/ 2 KOMIČARA / 1 SHOW .

Pozdrav od 2.3 razreda

Predstava je kulminacija dugogodišnjeg rada u stand-up komediji. Nakon 6. godina kontinuiranog nastupanja i svakomjesečnog novog materijala, komičari Goran Furjan i Vlatko Štampar odlučuju svoje najbolje fore spojiti u jednu reprezentativnu cjelinu

Stand-up komičar je osoba koja humorističnim nastupom nastoji nasmijati i zabaviti publiku na pozornici. Upravo ova izražena osobnost stand up komičara, dinamika komunikacije s publikom te aktualnost i bliskost sadržaja, odvajaju stand up komediju od npr. humoristične monodrame. Stand up komičar je svoj i pisac i izvođač, što u slučaju ovog drugog to najčešće nije slučaj.

Ne postoji dovoljno dobar prijevod engleskog izraza 'stand up', no ustvari radi se o svojevrsnom humorističnom, komičarskom nastupu u kojem se izražava stav o nečemu.

Izvan engleskog govornog područja, gdje je i nastala, ova vrsta scenskog nastupa postaje sve omiljenija.