7. tjedan psihologije u Osijeku
Autor: Tatjana Radić, 17. 2. 2014.

Ove će godine naša škola posjetiti različite aktivnosti u sklopu 7. tjedna psihologije koji je počeo 17. veljače i traje do 23. veljače 2014.

U ponedjeljak, 17. veljače, učenici 4.k2 i 4.k3 s profesoricom Mirjam  Džalto i psihologinjom Tajanom Rogić Lončar nazočili su predavanju „Kako ukrotiti Hulk-a“ – emocionalna inteligencija i agresivna djeca.

Predavanje se bavilo razvojem emocija kod djece te pravilnim načinom reagiranja roditelja na dječje emocije.  Imali smo priliku naučiti da ne postoje dobre ili loše emocije, pa tako niti emocija ljutnje sama po sebi nije loša, ali je važno naučiti ljutnju izraziti na primjeren način.

Ovo zanimljivo predavanje održala je školska psihologinja Ana Ćosić, mag. psych.

Tjedan psihologije 1. put je organiziran 2008. godine u sklopu obilježavanja 55. obljetnice Hrvatskog psihološkog društva. Cilj njegova održavanja je psihologiju približiti i predstaviti zajednici, odnosno kroz praktične i svakodnevne primjere pokazati građanima na koje im sve načine psiholog može pomoći.

Sve naše kolege i učenike pozivamo da se odazovu aktivnostima u sklopu 7. tjedna psihologije!