Sudjelovanje na predavanju dr. Sc. Gordane Buljan Flander
Autor: Tatjana Radić, 5. 12. 2014.

Učenici naše škole aktivno su sudjelovali na predavanju dr. sc. Gordane Buljan Flander u srijedu 3.prosinca 2014. na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku u pratnji psihologinje Sanje Grizelj i ravnateljice mr. sc. Sandre Brajnović.

Tema predavanja bila je Ponašanje i doživljavanje djece i mladih na internetu – trebamo li brinuti?

Brojna istraživanja pokazala su kako današnji tinejdžeri ne razlikuju stvarni svijet od virtualnog. Jednako tako prijelaz između osnovne i srednje škole donosi i velike promjene u digitalnom ponašanju mladih. Tako se događa da djeca sve manje prate ono što se događa u stvarnom životu, a bitno im je ono što se događa online, odnosno što njihovi stariji kolege objavljuju na facebooku, twiteru i instagramu, radi čega čestozanemaruju stvarnost oko sebe. Tu su još i brojne opasnosti od zlostavljanja putem interneta, koje uzima sve više prostora.

Tijekom predavnja učenici su dobili neke odgovore na sve brojnija pitanja glede ponašanja djece i maldih na virtualnim mrežama (kako se zaštititi, kako birati prijatelje na facebooku, kako reagirati na svaki oblik nasilja, a posebno cyberbullying, kome se obratiti za pomoć i sl.).

Učenici će u svojim razredima prenijeti sve zanimljivosti i informacije koje su saznali na predavanju. Posebne pohvale za aktivno i odgovorno ponašanje zaslužuju:
Angelo Relja 2k3, Lucija Orlović 2k3, Mirna Jambrešić 4k2, Valentina Brkić 4k3, Dorian Hamm 4k3, Marin Glavaš 4k3, Antun Jukić 4k2, Monika Lukić 3k3, Ptra Vlahušić 3k3, Tna Klobučar 3k2, Enna Sinković 3k2, Valentina Barišić 1-2, Matea Kekez 1-2, Slavko Kruljac 1k3, Ana-Maria Magdić 1k3, Juraj Jenjić 3-3 i Filip Bolmanac 3-3.

Doktorica Buljan Flander na kraju se posebno zahvalila i pohvalila naše učenike na sudjelovanju.