„DAN RUŽIČASTE VRPCE“ 03.10.2015.
Autor: Tatjana Petrač, 4. 10. 2015.

Kako bi se podignula svijest javnosti o važnosti ranog otkrivanja karcinoma dojke, žene operirane od istog i ove godine u našem gradu organizirale su manifestaciju pod nazivom: „Dan ružičaste vrpce“.

Dakle, potičemo žene na redovite preglede.

Manifestacija se održava na svim kontinentima, diljem Hrvatske u koordinaciji Hrvatskog foruma protiv raka dojke EUROPA DONNA, kao zajednički simbol za bolesti dojke.

Organizator u Osijeku je MAMMAE KLUB OSIJEK, A SUDIONICI SU i Medicinska škola, Trgovačka i komercijalna škola „ Davor Milas“ Osijek, te studenti Medicinskog fakulteta EMSA Osijek. Učenici su pod mentorstvom profesorica Vodeničar D., Petrač T. i Glumac I. izradili  prigodne plakate s porukama i čestitke te dijelili ružičaste vrpce uz simbolične donacije građana. Dio tih sredstava će se uplatiti za kupovinu aparata za intraoperativno zračenje.

To je aparat kojim se vrši jednokratno zračenje tumorskog mjesta prilikom operacije kako pacijentice ne bi morale prolaziti do 30 postoperativnih zračenja.

To je velika borba i za ženu i cijelu obitelj. Ženi je tada potrebna velika pažnja i podrška.

Sve više mladih žena, u dobi od 30 godina obolijeva što znači da se dobna granica spušta. Za ozdravljenje je najvažnije razmišljati pozitivno. Zdravlje treba čuvati i cijeniti. Mladima poručujemo da zdrav način života znači sreću, zadovoljstvo i veselje.