Osječki LOVE shopping 2016.
Autor: Ivica Mršo, Tatjana Petrač, 19. 2. 2016.

Manifestacija " Osječki LOVE shopping 2016. " koju  je provela marketinška Agencija Osijek Danas, a potporu dala Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Osijek, Udruženja obrtnika Osijek, Grad Osijeka, Turistička zajednica Grada Osijeka, Športski objekti, Tržnice Osijek, Trgovačka i komercijalna škola „Davor Milas“ Osijek  upotpunjena prijateljima obrtnicima i poduzetnicima  trajala je od 10. do 14. veljače 2016. godine.

Od 10. do 14. veljače 2016. poduzetnici i obrtnici su povodom Valentinova, na određene proizvode i usluge stavili popuste kako bi privukli kupce.

Promocijom hrvatskih ne diskriminiramo strane proizvode, već učimo stvarati i cijeniti vlastiti, čime jačamo hrvatsko gospodarstvo, čuvamo radna mjesta i osiguravamo budućnost naše djece. Osvješćivanje važnosti kupnje takvih proizvoda kako bi se pridonijelo povećanju ukupne konkurentnosti hrvatskoga gospodarstva, ali i očuvanju nacionalnog identiteta. Dosadašnja su istraživanja pokazala da 93 posto građana podupire kupnju domaćih proizvoda, njih 75 posto izdvojilo bi nešto više novaca za kupnju hrvatskoga kvalitetnog proizvoda umjesto stranog jednake kvalitete, a gotovo se 90 posto njih slaže da kupnjom domaćih proizvoda pomažemo hrvatskom gospodarstvu.

Tom prigodom učenici 2k2 razreda, pod vodstvom profesorice Danijele Vodeničar izradili su prigodni dekor i ukrasili štand, a učenici završnih maturalnih razreda pod vodstvom profesorice Petrač Tatjane na štandu nudili uslugu prigodnog pakiranja i to potpuno besplatno.

Na taj način dali smo potporu ovoj manifestaciji, promovirali našu školu, struku i grad.

Tatjana Petrač, prof.

Osvrt Ivice Mrše, pedagoga:

Osječki Valentinovski sajam bio je izvanredna prigoda da se naša škola na kreativan način predstavi našim građanima. Sajam je upriličen u četvrtak 11. veljače na Trgu Ante Starčevića, a okupio je brojne tvrtke, obrte i obiteljska gospodarstva.

Zahvaljujući entuzijazmu naše profesorice Tatjane Petrač, osiguran je jedan štand i za našu školu. Pridružile su joj se i učenice 2.K2 i  4.K2 razreda koje su pružile našim sugrađanima besplatnu uslugu profesionalnog umotavanja valentinovskih poklona. Bila je to izvanredna prigoda da se šira društvena zajednica upozna s primarnim aspektima  našeg obrazovnog profila, ali i za promociju naše škole koja je prije svega usmjerena prema osmašima i njihovim roditeljima koji će uskoro donositi važnu odluku o upisu svoje djece u srednju školu. Mi ih u svakom slučaju spremni očekujemo i želimo im dobrodošlicu. Hvala našim učenicama: Tihani, Dori, Mateji, Moniki i svim maturantima 4.K2 razreda na sudjelovanju.