PODUZETNIČKI STOL
Autor: Renata Petrović, 29. 3. 2017.

Naša škola već godinama sudjeluje u projektu 'Biti bolji-Be Better’ časopisa Poduzetnik,  kojim se promiče poduzetništvo kao aktivnost, ali i kao način razmišljanja.

Cilj projekta 'Biti bolji' je poticanje samozapošljavanja mladih, pripreme za tržište rada i nastavak školovanja -tj. odabir pravog zanimanja. U projekt se do sada uključilo 30-ak srednjih i 5 osnovnih škola te 5 fakulteta iz Hrvatske, ukupno oko 9000 učenika i studenata.

Ove godine časopis Poduzetnik slavi 10 godina uspješnog rada te nam je bila čast prihvatiti poziv glavnog urednika gospodina Vladimira Mihajlovića i sudjelovati u  obilježavanju ove okrugle godišnjice.

Poduzetnički stol je održan u  prostorijama Hrvatske gospodarske komore u Osijeku.

Našu  školu predstavljali su učenici koji se i inače ističu kreativnim i poduzetnim promišljanjem:  Adrijan Buček (3.k1),  Andrea Vacka (4.k2), Antonio  Lukačević(4.k3),  Ante Stanić (4.k3),  i  Renata Petrović, profesorica poduzetništva u našoj školi.

Tom prilikom smo svjedočili bogatom i raznovrsnom programu - od panela od  do koncerta! Poseban ton ovoj obljetnici dao je suvlasnik časopisa, gospodin Nenad Bach, glazbenik i poduzetnik koji već desetljećima živi i radi u New Yorku.

Na prvom panelu slikovitog naziva: Biti poduzetnik nije bauk, koji je uslijedio neposredno nakon pozdravnih govora naših domaćina i organizatora, sudionici su bili:

- Zrinka Vlašić, menadžerica-poduzetnica iz Osijeka

- Marijana Bošnjak, menadžerica-poduzetnica iz Nove Gradiške

- Mara Majstorović, poduzetnica iz Vinkovaca

- Mario Buljan, poduzetnik iz Osijeka

- Kristijan Šimičić, poduzetnik iz Osijeka

- Dario Marenić, poduzetnik iz Nove Gradiške.

Moderator panela bio je  dr. sc. Dražen Ćućić, profesor s Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Sudionici panela dokazali su svojim primjerima da je uz dobru ideju, pozitivan stav, jako puno rada i mrvicu sreće moguće postati i ostati uspješan i u Slavoniji.

Visoka škola za ekonomiju, poduzetništvo i upravljanje Nikola Šubić Zrinski iz Zagreba, u sklopu projekta 'Biti bolji-Be Better', dodijelila je nagradu za jednog učenika-maturanta, trogodišnju školarinu za redovno studiranje na preddiplomskom stručnom studiju 'Ekonomija poduzetništva'. Nagradu je žiri dodijelio maturantici Marijani Vitovski iz Ekonomske škole Braća Radić Đakovo.

Nakon što je Stjepan Ćurćić, predstavnik Studentskog zbora Osijek, predstavio tu studentima iznimno značajnu organizaciju i njene projekte, uslijedio je drugi panel pod nazivom Uspjeh je… .  Panel je moderirao je Damir Jurić, ekonomski analitičar iz Osijeka. Sudionici panela bili su:

- Mirsada Kudrić, generalna direktorica Bosha iz Zagreba

- Patrizia Milani, menadžerica-poduzetnica iz Pule

- Žarko Radulović, poduzetnik iz Budve, Crna Gora

- Jurica Cafuk, poduzetnik iz Domitrovca (općina Vidovec kod Varaždina)

- Tomislav Hanžek, član Uprave Electus DSG d.o.o. iz Zagreba

Kako sve ne bi proteklo u izrazito ozbiljnom tonu pobrinuo se glumac Zijah Sokolović koji je svojom izvedbom nasmijao sve prisutne.

Ono što je posebno obradovalo naše učenike, ali i profesore, bila je najava unplugged (akustičnog) koncerta Nene Belana, Olje Dešića i Nenada Bacha!

Koncert je održan u večernjim satima u Dječjem kazalištu Branko Mihaljević u Osijeku. I po pričama onih koji su bili na koncertu- bilo je više nego veselo!

Koncert je bio donatorskog karaktera jer je prihod namijenjen socijalno ugroženim učenicima iz škola koje su uključene u projekt 'Biti bolji'.

Časopisu Poduzetnik  čestitamo 10-ti rođendan i nadamo se da ćemo i idućih 10 godina biti dio tima koji promiče poduzetništvo, rad i pozitivan pristup životu!

Pogledajte linkove s Poduzetničkog stola i koncerta Nene Belana:

Humanitarna glazbena večer uz Nenada Bacha, Nenu Belana i Olju Dešića

Iako država nije od velike pomoći, u poduzetništvu se može uspjeti čak i u Slavoniji

Autor: mr.sc. Renata Petrović, prof.