Posjet American Corneru Osijek
Autor: Marinela Boras, 31. 3. 2017.

U ponedjeljak, 27. ožujka 2017. godine, najbolji učenici engleskog jezika 3.K1 i 2.1 razreda naše škole, u pratnji svoje profesorice engleskog jezika Marinele Boras, nagrađeni su posjetom ACOS-u. American Corner Osijek, kao prvi American Corner u Hrvatskoj, otvoren je u sklopu Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek u svibnju 2005. godine sa ciljem osiguravanja dostupnosti knjiga i drugih izvora informacija na engleskom jeziku te potpore očuvanju i promicanju američkih kulturnih i nacionalnih vrijednosti.

S aktivnostima American Cornera Osijek učenike je upoznala Marijana Špoljarić Kizivat, viša knjižničarka, kao što su organiziranje predavanja, radionica, tečaja engleskog jezika te kulturno-promotivnih aktivnosti koji osječku javnost i korisnike Knjižnice upoznaju s američkom poviješću i kulturom.

S obzirom da je prostor ACOS-a preuređen u suvremeni multimedijalni prostor koji je postao multifunkcionalna platforma za programe javne diplomacije, promociju otvorenog dijaloga i izgradnju mostova razumijevanja, učenicima je, uz pomoć studentica diplomskog studija engleskog jezika, predavanje održala Erin McHugh, profesorica i dobitnica Fulbright stipendije iz Chicaga. Učenici su također sudjelovali u radionicama ''Why do we think the way we think?'' (,,Zašto mislimo na način koji mislimo?'') te ostali oduševljeni.

Korisnici American Cornera Osijek su studenti i profesori Sveučilišta Josipa Juraja Strossmayera u Osijeku, učenici i profesori osnovnih i srednjih škola te ostali članovi Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Ovim putem još jednom zahvaljujemo profesorici i djelatnicima knjižnice na gostoprimstvu i pozivamo sve zainteresirane učenike za engleski jezik i američku kulturu da ih posjete.

Autor članka: Marinela Boras, magistra edukacije engleskog i njemačkog jezika i književnosti