DAN PLANETA ZEMLJE
Autor: Danijela Vodeničar, 30. 4. 2017.

Dan planeta Zemlje ove godine je obilježeno 26. travnja na osječkom Trgu Slobode u organizaciji Unikoma i pod pokroviteljstvom gradonačelnika gosp. Vrkića. Naglasak je ovogodišnjeg obilježavanja stavljen na važnost odvojenog prikupljanja biootpada i poticanju građana na smanjenju ukupne količine otpada kao i poticanje na korištenje obnovljivih izvora energije.

Poziv za sudjelovanje na ovoj manifestaciji prihvatila je i naša škola. Učenice i prof. Vodeničar Danijela uredile su štand na temu Dan planeta Zemlje, a “muški dio ekipe” sudjelovao je u igri “triciklijada”. Naši učenici pokazali su najviše spretnosti i znanja u pravilnom razvrstavanju otpada te zasluženo osvojili prvo mjesto. Uz priznanje za osvojeno prvo mjesto naši učenici Luka Oliš i Filip Pandžić (2.K1) osvojili su i novčanu nagradu od 2000 kuna. Mi im od srca čestitamo na pokazanom znanju, zavidnim vještinama i na medijskoj promidžbi naše škole.