Međužupanijsko natjecanje: "Komercijalist"
Autor: Ivica Mršo, Tatjana Petrač, 7. 3. 2018.

U četvrtak, 01. ožujka 2018. u suvremeno opremljenim učionicama Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek održano je međužupanijsko natjecanje učenika iz Obrazovnog sektora Ekonomija, trgovina i poslovna administracija u disciplini komercijalist.

Natjecanju je pristupilo pet timova po tri učenika, i to dva tima iz Đakova pod vodstvom profesorice Mirele Fekete, jedan tim iz Valpova pod vodstvom profesorice Svjetlane Barišić  i dva tima iz škole domaćina pod vodstvom profesorice Ane Rukavina.

Sa velikim zadovoljstvom moramo konstatirati da su natjecatelji pokazali zavidnu razinu znanja u izradi pretkalkulacije procjene isplativosti izvoznoga posla, kreiranju ponude na engleskom jeziku i prezentacijskim vještinama uz korištenje IT  tehnologije.

Učenici su prezentacijom zadanog proizvoda uspjeli ukazati na svu korisnost, vrijednost i  posebnost proizvoda za kupca te tako dojmiti prosudbenu komisiju koja ih je nagrađivala velikim aplauzom.

Pobijedio je tim  iz Trgovačke i komercijalne škole "Davor Milas" pod vodstvom mentorice Ane Rukavine, a sastavljen je od učenica iz 4.K2 razreda: Ivone Majer, Tihane Brinclik i Ivane Špoljar.

POBJEDNIČKI TIM TRGOVAČKE I KOMERCIJALNE ŠKOLE "DAVOR MILAS" OSIJEK

Cilj natjecanja je poticati učenike i njihove nastavnike u prenošenju, stjecanju i prezentaciji znanja, vještina i sposobnosti radi promicanja zanimanja i unapređivanja odgojno-obrazovnog rada u samoj struci, razvijati kreativnost, kritičko mišljenje i natjecateljski duh.

No ono najvrijednije je svakako razmjena znanja i iskustava te ugodno druženje uz nova poznanstva.