Posljednja kazališna predstava ove sezone, opereta Kod bijelog konja, održat će se 2.svibnja u 18h
Autor: Marina Jukić, 26. 4. 2018.

Nova opereta osječkog HNK-a s više od stotinu izvođača oduševila je publiku. Poznato djelo austrijskog autora Ralpha Benatzkog 'Kod bijelog konja' režirao je dubrovački redatelj Robert Bošković.

Osijek više nema nacionalno kazalište. HNK je sada hotel. Hotel Kod bijelog konja! Takav su dojam imali svi koji su došli pogledati novu glazbenu premijeru osječkog teatra, u petak, 13. travnja - operetu Ralpha Benatzkog “Kod bijelog konja” (koju je scenski i dramaturški prilagodio Davor Špišić), jer ih je na pročelju zgrade dočekala ploča na kojoj piše hotel Kod bijelog konja, a i hostese su bile odjevene kao hotelske sobarice iz 1930-ih.
Uz odličnu dramaturgiju Davora Špićića i dirigenta Mladena Tutavca ova je opereta na osječkoj pozornici ponovo zaživjela nakon punih 60 godina. Ljubavna je to priča puna spletki, dosjetki, strasti, plesa i humora.

U predstavi su, uz ostale, nastupili, Ivana Medić, Ivan Ćaćić, Nenad Tudaković, Gorana Biondić, Bojan Jambrošić,Robert Adamček, Miroslav Čabraja i Sandra Lončarić.

Adaptaciju i dramaturgiju teksta za predstavu obavio je Davor Špišić, dirigent predstave je Mladen Tutavac, scenografkinja je Vesna Režić, kostimografkinja Duška Nežić-Dražić, a koreograf Dejan Jakovljević.