OBILJEŽILI SMO DAN ŠKOLE - DOSTOJANSTVENO I AKTIVNO
Autor: Ivica Mršo, 4. 10. 2018.

Obilježavanje Dana naše škole vezano je uz rođendan Davora Milasa, a to podrazumijeva organiziran odlazak na groblje gdje predstavnici maturalnih razreda simbolično polažu 18 bijelih ruža i pale 18 bijelih svijeća koje predstavljaju Davorovih 18 godina života. To je prilika da se s njegovim roditeljima i razrednicom prisjetimo lijepih trenutaka vezanih uz njegov prerano prkinuti život na prvoj crti obrane grada Osijeka. Ove godine smo u cijelu tu slavnu i tužnu priču željeli ukomponirati i našu već tradicionalnu pješačku akciju Taban tako da je Dan škole dobio i onu tipično mladalačku i dinamičku crtu koja ipak slavi život, a u čemu bi nas bez sumnje podržao i Davor Milas. U svakom slučaju bio je to Dan tuge i ponosa - mladosti i života.