JESENSKI ROK DRŽAVNE MATURE
Autor: Gordana Dubrović, 21. 7. 2017.

Prijava ispita državne mature

od 20. 07. 2017. od 12:00 sati  do 31.07. 2017. u 12:00 sati

– Svi pristupnici prijavljuju ispite samostalno prijavom i pristupom svojoj stranici na www.postani-student.hr

Napomena:
učenici koji su ove školske godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ne trebaju u školi potpisivati prijavnice za jesenski rok, niti ih slati u Centar.

Provedba ispita državne mature u jesenskome roku:

– od 23. 08. 2017. do 8. 09. 2017. prema Kalendaru državne mature 2016./2017. za jesenski rok

Mjesto pisanja ispita državne mature:

– Pristupnici koji su u ovoj školskoj godini bili redovni učenici završnih razreda srednjih škola u Republici Hrvatskoj ispite pišu u školama.

Odjava ispita:

od 31.07.2017. do 4.08.2017. (uključujući taj dan)
– Pristupnici trebaju popuniti obrazac odjave i poslati putem e-pošte na adresu:
odjava@ncvvo.hr

Uplate novčanih naknada za troškove polaganja ispita u jesenskome roku:

– Rok za uplatu: 4. 08. 2017. (uključujući i taj dan)

Uplate koje će biti izvršene nakon 4. 08. 2017. neće biti prihvaćene jer ih sustav nije u mogućnosti evidentirati.
Obveza plaćanja vidljiva je pristupnicima nakon prijave ispita na njihovim stranicama, na poveznici Moji podatci/Zaduženja i uplate. Osim zaduženja na navedenoj poveznici pristupnicima su vidljivi vlastiti podatci za uplatu, koje moraju upisati na uplatnicu.

Nije moguće s vlastitim pozivom na broj odobrenja uplatiti ispit drugoga pristupnika, niti od drugoga pristupnika prepisati poziv na broj.

Uplate se mogu obaviti u bilo kojoj poslovnici banke ili pošte ili internet bankarstvom.
Centru nije potrebno slati presliku uplatnice, osim u slučajevima kada uplata nije evidentirana niti nakon pet dana.

Napomene

– pristupnici koji imaju zaduženja iz prethodnih rokova moraju podmiriti dugovanja, jer se uplate evidentiraju prvo za neuplaćene ispite iz prethodnih rokova.

– učenici koji su ove godine završili četvrti/peti razred u srednjim školama u RH plaćaju samo one ispite koje su položili u ljetnome roku, a ponovo ih prijavljuju u jesenskome roku (tj. popravljanje pozitivne ocjene)

– učenici koji ponavljaju polaganje ispita, jer nisu s uspjehom položili ispite u ljetnome roku, ne plaćaju troškove polaganja ispita u jesenskome roku.

Napomena  učenicima koji su upućeni na jesenski popravni rok i obranu završnoga rada u jesenskome roku

Učenici koji su upućeni na jesenski popravni rok mogu prijaviti ispite državne mature za jesenski rok, ali do početka provedbe prvoga ispita koji su prijavili trebaju imati položen popravak.

Učenici koji će u jesenskome roku imati obranu završnoga rada mogu za jesenski rok prijaviti ispite državne mature.

Ako do 15. rujna 2017. ne obrane svoj završni rad  neće se moći rangirati na prijavljeni studijski program i neće moći dobiti potvrdu o položenim ispitima državne mature.

Kalendar polaganja ispita državne mature u šk. god. 2016./2017. za jesenski rok

.