MATURALNA VEČERA U DOMU UČENIKA
Autor: Tatjana Radić, 24. 5. 2014.

U četvrtak 15. svibnja 2014. godine u našem Domu učenika održana je tradicionalna Maturalna večera na kojoj su bili nazočni svi naši maturanti i njihovi odgajatelji. Zanimljivost ove večere je ta što je riječ o maturantima iz različitih osječkih škola povezanih  višegodišnjim prijateljstvom jer je njihov srednjoškolski  život obilježen boravkom u našem Domu.

Bila je to prigoda da se jednim lijepim zajedničkim druženjem oprostimo jedni od drugih jer slijedi  jedan novi životni ciklus u kojem svatko odlazi na onu stranu kojoj je težio ili ga je sudbina preusmjerila.  Sve naše maturante pozdravila je voditeljica Vesna Pirić poželjevši im sreću u daljnjem životu, ali je naglasila činjenicu da su vrata ovoga Doma za njih uvijek otvorena jer ćemo i dalje s velikim interesom  pratiti tijek njihova budućeg života. U ime maturanata pozdravni govor održala je maturantica Marija Cvetković koja se zahvalila voditeljici, odgajateljima i osoblju Doma na svim plemenitim naporima uloženim u njihov odgoj, vodstvo i  svaku vrstu životne skrbi koja je uvijek išla ka tome da im na najbolji mogući način nadomjesti  roditeljsku brigu i pažnju. Uostalom, fotografije više od riječi govore o lijepom ugođaju i veseloj mladosti.