MŽSV
Autor: Kristina Jurić, 23. 4. 2016.

Na redovitim sastancima u domovima ove se godine tematski nadovezujemo na kreativnost u učeničkom domu. Organiziran je Srednjoškolskom đačkom domu Osijek. Nazočila je i gospođa Miljenka Galić koja je pri Agenciji zadužena za kontakte s učeničkim domovima i pedagozima. Nakon uvodnog predavanja Milice Knežević, prof., održana je radionica koju je vodila Livija Vranković Čehajić. Izrađivali su se ukrasi za Božić. Dotakli smo se i  problematike CKR – e. Na seminaru u Mariji Bistrici  (Kristina Jurić, prof.) naznačili smo da u reformi nisu obuhvaćeni učenički domovi koji se svojom djelatnošću nadovezuju na djelatnost škole, iako je akcent nešto veći na samom odgoju. Mi bismo učenicima pomogli u međupredmetnim temama, npr. Učiti kako učiti . Seminar je organizirala Agencija za odgoj i obrazovanje. Mira Vrcan, prof. i Martina Perković, prof. predstavit će mišljenje našeg doma. Svi podaci su dostupni na stranicama o CKR – i.

Kristina Jurić, prof.