Povijest škole
Nakon ukidanja feudalizma 1848. g. u Hrvatskoj jača gospodarski razvoj, trgovina, obrt i promet, te je utjecajem tog razvoja 1855. g. u Hrvatskoj osnovana « Zborna trgovačka učionica». Škola se održavala troškom trgovačkog zbora, a radila je nešto više od 10 godina.

Godine 1833. u Osijeku je otvorena Trgovačka škola koja je  radila po Kraljevskoj velikoj realci i pod njezinom upravom. Profesori su bili iz realke, a i nastava se održavala u zgradi te škole, a školovanje je trajalo 3 godine. Nažalost, u višu Trgovačku školu nisu se mogle upisivati učenice, pa se je tako prve godine upisalo 13 učenika, a taj je broj rastao da bi ih školske godine 1904/05. bilo već 102. Školovanje se plaćalo ovisno o imovinskom stanju roditelja i učenika, a u školu su se mogli upisati mladići stariji od 15 godina koji su završili niže razrede jedne od gimnazija.

Uskoro trogodišnje školovanje više nije moglo pratilo rast i razvoj ekonomije, pa je produženo na 4 godine. Od školske godine 1910/11. Škola se naziva Kraljevskom trgovačkom akademijom, koja je ostala u sastavu Realne gimnazije sve do 1918. g. kada je postala samostalna škola.

Trgovačka akademija bila je u zgradi bivše mađarske gimnazije (ugao Radićeve i Gundulićeve), a 27. srpnja 1947. godine mijenja naziv u Ekonomski tehnikum. Od 1950. godine formirana je jedinstvena škola kao samostalna ustanova, a 1959. godine Trgovačka škola dobiva svoju zgradu – na današnjoj adresi, Gundulićeva 38, ali sa samo 7 učionica.
1961. /1962. otvorena je vlastita prodavaonica pod nazivom SAMOPOSLUGA-SAMOIZBOR kao metodički praktikum, a 1972. godine je izgrađena nova samoposlužna prodavaonica STOP.
1976. /1977. su dograđene dvije učionice, a 1988./1989. izmjenjen je ravan krov i dograđen je još jedan kat sa četiri učionice.

Školske godine 2003./2004. izvođeni su radovi generalnog vanjskog i unutarnjeg uređenja zgrade, a za to vrijeme nastava se odvijala na 3 lokacije: u Prosvjetno-kulturnom centru mađara, OŠ "August Šenoa" i u Elektrotehničko-prometnoj školi Osijek.

U svibnju 2005. Trgovačka škola mijenja naziv u Trgovačka i komercijalna škola "Davor Milas", prema bivšem učeniku naše škole Davoru Milasu, dragovoljcu koji je poginuo u Domovinskom ratu.