JOSIP ŠOŠIĆ - ČEPINSKI KREŽMA

U našem školskom životu susrećemo mnoge zanimljive, originalne i neobične osobnosti koje ostavljaju neizbrisiv trag u našim sjećanjima i srcima. Jedan od njih svakako je i naš Josip Šošić, učenik III.1 razreda. Riječ je o mladiću iz kojega zrači jedna posebna duhovna dimenzija koja mu daje jedan neobično profinjen i gotovo asketski izgled pa se ponekad čini da samo vrhovima nožnih prstiju dodiruje ovu nedostojnu zemlju, dok mu se misli i emocije rasplinjuju u nedostižnim visinama nama nepoznatih obzorja. Josipove neobične priče ispunjene su nadrealističkim slikama koje bi zadivile i jednog Salvadora Dalija, a ljubav prema glazbi daleko nadmašuje njegove skromne životne prilike pa se ponekad u čudi zapitamo: Bože, što bi bilo od ovoga mladića da je talent bio njegovan na pravi način? Realizaciju svojih talenata Josip razvija na neuobičajen način koji često izaziva začuđene pogleda njegovih  prijatelja. Naime, Josip se ne ustručava prihvatiti veza i kukičanja i pustiti maštu da se materijalizira u različitim goblenskim uradcima ili u likovima anđela koji na svojim krilima prenose molitvu jedne čiste duše koja je već sada shvatila tajnu drugih svjetova.