LEO IVANEK - NA PUTU ZA SUPERTALENT

Mađioničarstvo je posebna vještina koja je oduvijek uveseljavala ljude izazivajući čuđenje, nevjericu i uzdahe pomiješane sa strahom i oduševljnjem. Postoji li i jedno dijete koje nije radosno pljeskalo kada je čudni gospodin sa bijelim rukavicama pred njegovim zadivljenim pogledom izvukao zeca iz šešira. Danas je to mega popularna disciplana, a zvijezde mađioničarstava poput Dynama, Davida Copperfielda i Mata Franca uživaju svjetsku slavu.

Naš učenik, Leo Ivanek (I.K1) od malena je osjećao sklonost ka ovom umijeću, a nije ni čudo jer je u obitelji imao primjer svoga oca koji se u mladosti intezivno bavio mađioničarstvom. Leo bi uživao u njegovim nastupima, a naročito je volio zabavne  trikove s kartama kojima bi otac zabavljao društvo kod kuće. Zanimljiva je činjenica da Leo, iako svakodnevno rado vježba s kartama, uopće ne voli kartati. Leo kaže da on na karte gleda samo kao na instrument i zanimljivi rekvizit, a da ga negativna strana kockanja i kartanja uopće ne zanima. U razredu ponekad izvede nke trikove koji kod začuđenih školskih prijatelja izazivaju i strah pa, kako Leo kaže, bježe od njega jer ih plaši činjenica da njegove vješte i gipke ruke materijaliziraju stvarne karte iz mobitela. Mislimo da Leo zaslužuje našu pažnji i iz same činjenice da je ovaj mladić kvalitetno osmislio i upotpunio svoje slobodno vrijeme ne prepuštajući  se besmislenom ljenčarenju. Tko zna, možda se ovaj talent razvije i u buduću profesiju. Priliku ima već u činjenici da je pozvan na audiciju za SUPERTALENT. Leo, samo hrabro naprijed, uz tebe smo.