Školski projekt „Knjige& lege“ Posjet učenika 3.k1 Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek (GISKO)
Autor: Marina Hržica, 29. 6. 2022.

Školskim projektom Volonterskog kluba Trgos „Knjige & lege“, u 2021./2022. godini, željeli smo upoznati učenike Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek sa Gradskom i sveučilišnom knjižnicom Osijek. U utorak, 14. lipnja 2022. učenici 3.k1 razreda, u pratnji prof. Kondža i Hržice, posjetili su Gradsku i sveučilišnu knjižnicu Osijek.

Dočekale su nas stručne i ljubazne zaposlenice GISKO-a te smo krenuli u obilazak posudbenih odjela za odrasle i djecu, čitaonice i American corner-a. Učenici su upoznati s načinom pretraživanja stručne literature, u čitaonici i online, načinom rada pojedinih odjela te prednostima godišnje članarine za učenike. Nadamo se ponovnom stručnom posjetu i terenskoj nastavi u rujnu.