Ukupno: 3801926

MISLAV KONTIĆ - ŽESTOKI REPER DOBROG SRCA

Ovaj zanimljivi mladić učenik je IV.K1 razreda naše škole i ističe se svojim osebujnim načinom razmišljanja koji je pretočio u stihove pjesama koje su postale hit na različitim web portalima, a zanimanje za njega pokazali su  mnogi novinari i glazbenici. Mislav je primjer mladog čovjeka koji ne želi šutjeti o bitnim temama našega društvenog života i stopiti se u opću apatiju i sivilo. On je odlučio progovoriti, ali na sebi svojstven način, sredstvima suvremenog reperskog izričaja koji na prividno buntovan način progovara o onome što tišti jedno mlado srce koje teži za idealima domoljublja, časti i čestitosti. Pozitivne odjeke nije trebao dugo čekati jer su u njegovom ritmu zatreperile mnoge srodne duše koje su samo čekale da netko na pravi način izrazi svu tjeskobu dezorijentirane mladosti suočene s krivim vrijednostima, nezaposlenošću i iseljavanjem u strane zemlje. Ponosno progovara o Vukovaru, ali ne ustručava se i javno uputiti kritike političkim elitama optužujući ih za egoizam i destrukciju pozitivnih vrijednosti. Na ovaj način Mislav je glasnogovornik cijele jedne generacije koja je bačena u sivu zonu malodušnosti i poticaj da se hrabro digne glas i na kreativan način javno iskaže vlastiti stav o sebi, školi i svijetu.

Bravo, Mislave, i čast nam je što si postao  dijelom našeg školskog života.