Službenik za zaštitu osobnih podataka:
Suzana Matijević, mag.iur.
Kontakt: suzana.matijevic3@skole.hr

Službenik za informiranje:
Tatjana Radić, prof. savjetnik
Kontakt: tatjana.radic@skole.hr

OBAVIJEST O OSTVARIVANJU PRAVA NA PRISTUP INFORMACIJAMA

Pravo na pristup informacijama ostvaruje se u skladu s odredbama Zakona o pravu na pristup informacijama („Narodne novine“, broj 25/13,85/15,69/22.).

Tatjana Radić, prof. savjetnik, nastavnica informatike Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas Osijek, imenovana je službenikom za informiranje te je zadužena za rješavanje pitanja ostvarivanja prava na pristup informacijama.

Pravo na pristup informacijama ostvaruje se podnošenjem usmenog ili pisanog Zahtjeva za pristup informacijama. O zahtjevu se odlučuje u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva, s iznimkom ako je zahtjev nepotpun i nerazumljiv.

Podnositelj zahtjeva može tražiti dopunu ili ispravak dostavljene informacije u roku od 15 dana od dana dobivanja informacije.

Pravo na pristup informacijama može se ograničiti u skladu s člankom 15. Zakona o pravu na pristup informacijama.

Sukladno odredbama Zakona  o pravu na pristup informacijama na pristup informacijama u postupcima ne plaćaju se uprave pristojbe, ali Škola ima pravo tražiti od podnositelja zahtjeva naknadu stvarnih materijalnih troškova koji nastanu pružanjem informacije, kao i naknadu troškova dostave tražene informacije.

Zakon o pravu na pristup informacijama i Kriterij za određivanje visine naknade stvarnih materijalnih troškova i troškova dostave informacije („Narodne novine“, broj 12/14,15/14,141/22) objavljeni su na ovim označenim linkovima.

Obrasci svih zahtjeva mogu se preuzeti:

Zahtjev za pristup informacijama

Zahtjev za dopunu ili ispravak informacije

Zahtjev za ponovnu uporabu informacija

Popunjeni obrasci zahtjeva dostavljaju se poštom na adresu Škole (ul. Ivana Gundulića 38, 31000 Osijek) ili na e-mail adresu (trgos@tiksdm.hr).

Godišnja izvješća:

Izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2023. godinu (pdf)

Izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2023. godinu (cvs)