Nacionalna razina natjecanja Mreža čitanja i međunacionalna razina natjecanja Čitanjem do zvijezda
Autor: Marina Jukić, 6. 7. 2022.

Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 30. prosinca 2020. podržala prijedlog Ministarstva kulture i medija da se 2021. godina proglasi Godinom čitanja. Naša se škola pridružila toj vrijednoj i potrebnoj inicijativi i školske 2021./2022. godine, pod mentorstvom profesorice Marine Jukić, sudjelovala u dva velika nacionalna projekta za poticanje čitanja i kreativnosti: Mreža čitanja i Čitanjem do zvijezda.

Čestitke našim učenicima!

Karla Jovinac (1.K1), Gabrijela Levačić (2.K1) i Valerija Dugalić (4.K1) sudjelovale su u projektu Čitanjem do zvijezda i uspješno došle do posljednje razine natjecanja u kvizu znanja i kreativnosti, međunacionalne razine. Tema je ovogodišnjeg natjecanja bila Knjiga i film.  Međunacionalno je natjecanje održano 9. svibnja 2022. Učenica prvoga razreda, Karla Jovinac,   osim u kvizu znanja, predstavljala  je školu i u natjecanju kreativnosti izradom i javnim izlaganjem svog plakata Knjiga i film. Učenice su dale sve od sebe i dobile pohvalnice za sudjelovanje.

Gabrijel je  Vučanović (3.K1), drugi put zaredom, sudjelovao u kvizu znanja i kreativnosti za srednje škole Mreža čitanja. Tema je ovogodišnjeg natjecanja bila U mreži suvremenih hrvatskih pisaca. U obje je kategorije došao do posljednje, nacionalne razine natjecanja. Nacionalna se razina održala 13. svibnja 2022. Gabrijel je bio uspješan u kvizu znanja, a  zapažen je rezultat ostvario u natjecanju kreativnosti izradom video mamca za tri pročitane knjige. Osvojio je 8. mjesto u državi.

Gabrijelov video mamac pogledajte na poveznici.

Čestitamo učenicima!

Kao ljetno štivo, preporuka knjiga i filmova s natjecanja:

ČITANJEM DO ZVIJEZDA – Tema: knjiga i film

1. Gradovi na papiru, John Green
  2. Sve, baš sve,  Nicoola Yoon
  3. Charlijev svijet, Stephen Chbosky

MREŽA ČITANJA – Tema: U mreži suvremenih hrvatskih pisaca

1. Susjed, Marina Vujčić
  2. Crvena voda, Jurica Pavičić
  3. Putar i parizer, Jerko Mihaljević

Pozivamo sve zainteresirane učenike da nam se pridruže iduće školske godine jer, ne zaboravimo, čitajmo da ne ostanemo bez riječi!