TRGOS - dobitnik Nacionalne oznake kvalitete za međunarodne projekte
Autor: Marinela Boras, 25. 8. 2022.

Učenici i profesori naše nagrađivane eTwinning škole su i u 2021. godini dobitnici Nacionalnih oznaka kvalitete Agencije za mobilnost i programe Europske unije u Republici Hrvatskoj. Oznake kvalitete dodjeljuju se najuspješnijim projektima, a učenici naše škole sudjelovali su u tri međunarodna projekta pod vodstvom profesorice engleskog i njemačkog jezika Marinele Boras, prof. mentor, eTwinning i Erasmus+ koordinatorice.

Svi projekti uključivali su nekoliko europskih zemalja pa je tako službeni jezik rada bio engleski jezik. U projektu ''3R With Steam Maker'' naglasak je bio na razvitku STEM vještina s dodatkom umjetnosti. U projektu ''Our Comfort Zone'' učenici su razmjenjivali iskustva o stvarima u kojima uživaju, kao što su filmovi, serije, knjige, pjesme i hobiji. U projektu ''A Green Step For Sustainable Future'' nit vodilja je bio održivi razvoj.

Svi projekti su sadržavali brojne aktivnosti, a Nacionalne oznake kvalitete su im dodijeljene jer je vidljiva raznolikost aktivnosti, kao i odgovarajuća metodologija i tehnike koje se koriste kad učenici imaju aktivnu ulogu u procesu učenja. Nastavni ishodi spominju se u kurikulumu i povezani su s projektnim aktivnostima, a uvode se i multidisciplinarni elementi u skladu s ciljevima projekta. Vidljiva je interakcija nastavnika i učenika iz raznih škola, a učenici su koristili IKT za učenje i vježbanje raznih vještina. Odabir alata i stupanj posredovanja nastavnika bio je prikladan i u skladu s dobi učenika. Postoje ankete za nastavnike, učenike, ponegdje i za roditelje, a iz projekata su proizašla i obrazovna istraživanja. Rezultati su jasno vidljivi i analizirani.

Čestitamo učenicima i nastavnicima na nagradi proizašloj iz njihovog vrijednog rada i truda te se veselimo projektnim aktivnostima u novoj školskoj godini.