Dani Erasmusa 2022.
Autor: Marinela Boras, 23. 10. 2022.

,,Dani Erasmusa'' je naziv godišnje proslave programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu, a ove je godine u znaku dvostrukog jubileja, 35. rođendana Erasmusa i Europske godine mladih. Ove su se godine Dani Erasmusa održavali 13., 14. i 15. listopada, a u našoj školi smo obilježili cijeli tjedan raznim aktivnostima.

Događaj u Trgovačkoj i komercijalnoj školi ,,Davor Milas'' bio je uvršten na nacionalnu i međunarodnu kartu događanja, a sva događanja, bez obzira na vrstu, opseg i format odvijali su se pod krilaticom proslave: „S mladima današnjice i sutrašnjice dijelimo europske vrijednosti: za proteklih 35 godina i još mnogo nadolazećih!“

Profesorica engleskog i njemačkog jezika Marinela Boras, prof. mentor, informirala je učenike škole o mogućnostima koje nudi program Erasmus+ te je održala nekoliko radionica o europskim vrijednostima u 1.1, 1.K1, 1.K2, 2.1, 3.K1, 3.K2 i 4.K1 razredu. Učenici su također izradili crteže o temi te je nekolicina izložena na panou u prizemlju škole.

Profesorica hrvatskog jezika Jasna Kondža održala je radionice u 2.1, 3.1 i 4.K1 razredu. Učenici su prepoznali europske vrijednosti i u našem gradu te su pisali o poznatim ličnostima Osijeka. Također su izrađivali plakate o znamenitostima koji su potom izloženi na panoima u učionicama.

Profesorica ekonomske skupine predmeta Tatjana Petrač, prof. savjetnik, i profesorica hrvatskog jezika Marina Jukić održale su u 1.K1 i 3.K1 razredu radionice o održivom razvoju. Poticale su kod učenika razvitak vrijednosti kao što su društvena odgovornost i kreativno rješavanje problema.

Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su se uključili u obilježavanje Dana Erasmusa 2022. godine i veselimo se daljnjem razvitku pravih vrijednosti.