Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Jesenski humanitarni sajam
Autor: Marina Hržica, 25. 10. 2022.

Prekrasan sunčan dan, ponedjeljak, 17. listopada 2022. pogodovao je navedenom događaju u dvorištu Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek. Predstavnici razreda, nastavnici i odgajatelji Volonterskog kluba Trgos, na štandovima su izložili reciklirane rukotvorine, pekarske proizvode i plodove jeseni. Blagoslov naših pekarskih proizvoda, uz molitvu, održao je pater Sebastijan Šuljević, ravnatelj Isusovačke klasične gimnazije iz Osijeka.

Učenici su svoje stolove vrijedno uređivali jer se održavao izbor za najljepše uređen stol. Prosudbena komisija, u sastavu profesorica Ane Rukavine, Marinele Boras i Marine Jukić donijela je odluku da:

1.mjesto dijele 1.1 i 1.K2 razred s ukupno 75 bodova

2.mjesto dijele 1.K1 i 2.K2 razred s ukupno 54 boda

3.mjesto: 2.K1 razred s ukupno 52 boda

Tročlana komisija posebno pohvaljuje stol Doma učenika Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek.

Manifestacija je imala i humanitarni karakter. Prikupili smo dvije kutije trajnih namirnica za humanitarni projekt GD Crvenog križa Osijek i jednu kutiju hrane za pse za osječki azil. Prikupljene donacije proslijedit će se učenicima naše škole u potrebi tijekom listopada i studenog 2022. Zahvalni smo svim našim posjetiteljima i medijima koji nas podržavaju. Posebna je zahvala, naravno, našim učenicima i njihovim roditeljima na iznimnoj suradnji i pripremljenim pekarskim proizvodima.

Na kraju, ovo je zajednički projekt učenika, nastavnika i djelatnika Učeničkog doma i Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek čiji su rezultati neprocjenjivi – humanost, međusobno zajedništvo i zahvalnost.

Srdačan pozdrav do božićnog sajma,

Vaš Volonterski klub Trgos  😊

Poveznice na medije: Glas Slavonije, Osijekdanas, Osijek031