KESTENIJADA, Pakrac
Autor: Kristina Jurić, 25. 10. 2022.

Nakon Jesenskog humanitarnog sajma Trgovačke i komercijalne škole Osijek, na kojem je su aktivno sudjelovali i učenici Učeničkoga doma, održana je i Kestenijada u Pakracu (21. 10. 2022.)
U sklopu projekta koji je organizirao Učenički dom srednje škole Pakrac obišli smo muzej i saznali ponešto o kovnici novca i zanimljivim događajima iz pakračke povijesti.

Vidjeli smo i improvizirani način kovanja novca. Saznali smo i o neuobičajenoj obnovi osnovne škole tijekom Domovinskog rata. Muzejski kustos nas je odveo u obilazak pakračkih srednjovjekovnih iskopina. Nakon obilaska učenici su se družili na radionici keramike. Bilo je zanimljivo i poučno. Na Kestenijadi su sudjelovali učenici i kolege iz Pakraca, Požege, Vukovara i Osijeka. Iz Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole išle su učenice Tamara Majhen i Lea Kapoši i profesorice Martina Perković i Kristina Jurić.

Zanimljivosti