„Plastičnim čepovima do skupih lijekova“
Autor: Tatjana Radić, 29. 11. 2022.

Cilj projekta je na ekološki prihvatljiv način, odvajanjem otpada i zaštitom okoliša, prikupiti novac koji se koristi u svrhe liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranje potrebnih lijekova. Akcija omogućava i brži povratak oboljelih u normalan život, budući da su u dugotrajnoj rehabilitaciji nakon transplantacije.

Potrebno je prikupiti sve vrste čistih plastičnih čepova i poklopaca od vode, sokova, mlijeka, jogurta, sireva, ulja, deterdženata i omekšivača za rublje, kozmetike…  Za jedan kilogram čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije 1,5 kn. Nažalost, učenica iz Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole oboljela je  od ove zloćudne bolesti te su njeni prijatelji prikupili značajan broj čepova i nekoliko ih je ošišalo kosu u znak podrške. Humanitarnost i ljubav na djelu!

Čepove su preuzeli djelatnici MUP-a Osječko-baranjske županije.