Školska razina natjecanja u kvizu za poticanje čitanja i kreativnosti Mreža čitanja
Autor: Marina Jukić, 11. 12. 2022.

U petak 2. prosinca 2022. od 12:00 do 12:40 održala se školska razina kviza za poticanje čitanja i kreativnosti Mreža čitanja za srednje škole u školskoj godini 2022./2023. Kviz je održan na daljinu.

Tema je ovogodišnjeg natjecanja U mreži različitosti, a zadane knjige koje učenici trebaju pročitati tijekom školske godine su romani: Živjeti, Jelene Kastaneti, Šest vrana, Leigh Bardugo i Voštanog princa Mire Morovića.

Prvi je kviz provjeravao razumijevanje i pročitanost prve knjige Živjeti Jelene Kastaneti. Kvizu je znanja pristupilo ukupno 626 učenika iz cijele Republike Hrvatske i svi su ga učenici riješili unutar zadanoga roka. Kako bi učenici prešli na sljedeću, regionalnu razinu, bilo je potrebno točno riješiti  60% pitanja, točnije, imati 30 točnih odgovara od mogućih 50.

Na sljedeću, regionalnu razinu kviza znanja, plasiralo se pet učenika naše škole: 1. razred: Ivana Vučanović, 3. razred: Antonija Šimić, Anđela Knežević, Gabrijela Levačić i iz 4. razreda Gabrijel Vučanović.

U kategoriji izrade multimedijalnog rada, digitalni plakat o trima zadanim knjigama izradili su Filip Ćoja (1. razred) i Gabrijela Levačić (3. razred). I oni su se svojim radom plasirali na regionalnu razinu natjecanja. Mentor je svim učenicima profesorica Marina Jukić.

Čestitamo učenicima i mentorici!