4. MILENIJSKO NATJECANJE - TIM LJELJIN SVIJET
Autor: Tatjana Petrač, 18. 12. 2022.

Naziv tima: LJELJIN SVIJET

Voditelj tima: Tatjana Petrač, prof. savjetnik

Natjecateljski tim: Isabel Lovak, Domagoj Marić i Matea Drga, 4.K1

Sektori kreativne industrije: Baština i Dizajn

Idejno rješenje: Brend: World by Ljelja

Sažetak:

U slavenskoj mitologiji Lada je božica proljeća, mladosti i plodnosti, a njezin sin Ljeljo bog je ljubavi.

Proučavanjem Ljelja pronašli smo način da vratimo stare, gotovo zaboravljene priče o dobrim vilama, čuvaricama i zaštitnicima kroz osmišljavanje radionica, edukativnih materijala i suvenira od recikliranih materijala.

Kroz priču i zanimljive fotografije posjetitelji radionica ulaze u tajnovit i zanimljiv svijet mitologije.

Upravo je ljubav, poduzetnički duh i entuzijazam bila inspiracija da osmislimo novi brend: World by Ljelja, zanimljive načine recikliranja tekstila i pozamanterije.

Inspirirani mitologijom posjetitelji po vlastitom izboru sami izrađuju originalni suvenir u obliku majice, torbe, broševa od isključivo recikliranog tekstila i odbačene pozamanterije.

Vođeni energijom zelenog vodika prezentiramo način kako očuvanu baštinu koristiti od različitih kreativnih industrija.