4. MILENIJSKO NATJECANJE - TIM PERUNI
Autor: Tatjana Radić, 18. 12. 2022.

Naziv tima: PERUNI

Voditelj tima: Tatjana Radić, prof. savjetnik

Natjecateljski tim: Gabrijel Vučanović, 4.K1, Dinko Peček i Patrik Tadić, 2.K2

Sektori kreativne industrije: Baština, Audiovizualna umjetnost, Oglašavanje i tržišne komunikacije, Računalne igre i novi mediji

Idejno rješenje: Potraga za blagom TresureHuntOS

Sažetak:

Kao strukovnjaci – komercijalisti odlučili smo spojiti turističku promociju grada Osijeka, ugostiteljskih objekata i OPG-ova, te širenje mitologije u novom mileniju. Tako bi turisti na zabavan način, potaknuti nagradama, bolje upoznali naš grad i mitologiju naše kulture, koja je u odnosu na poznatije mitologije kao što je npr. grčka mitologija, zapostavljena i manje poznata.

U suradnji sa Osječkim turističkim uredom, ugostiteljima i OPG-ovima u bližoj okolici kao sponzorima, potaknuti ćemo turiste na razgled Osijeka i sudjelovanje u izazovu „TreasureHuntOS“. Pomoću QR kodova na plakatima i letcima turisti će učitati Web mjesto „TreasureHuntOS“ i tražiti istaknute lokacije u gradu Osijeku. Na tim lokacijama će pomoću QR kodova, otkriti informacije o slavenskoj mitologiji i kulturno-povijesnim znamenitostima na kojima se budu nalazili, te moći osvojiti nagrade sponzora, ukoliko su uspješni u zadanom izazovu. Osim toga dobiti će i druge turistima korisne informacije o gradu Osijeku i turističkoj ponudi.

LINK NA WEB

LINK NA VIDEO