4. MILENIJSKO NATJECANJE - TIM SCOOBY DOO
Autor: Tatjana Radić, 18. 12. 2022.

Naziv tima: SCOOBY DOO

Voditelj tima: Tatjana Radić, prof. savjetnik

Natjecateljski tim: Marija Dmitrašinović, Andrea Bibić, Matea Bibić, 2.K2

Sektori kreativne industrije: Dizajn, Mediji, Vizualne umjetnosti, Oglašavanje i tržišne komunikacije, Audio-vizualna umjetnost

Idejno rješenje: Moda & Slavenska mitologija

Sažetak:

Odlučile smo popularizirati slavensku mitologiju kroz moderni stil mladih – izradu odjevnih predmeta (dukse, majce, haljine), modnih dodataka (kravate, kopče za remen, torbe i privjesci za ključeve), nakita (naušnice, medaljoni, ogrlice s privjescima i narukvicama), te predlošcima za privremenu tetovažu. Svi proizvodi su s motivima mitologije – borbenim, životinjskim, simbolima koji predstavljaju slavenske bogove. Sve proizvode i motive smo ručno crtale i kombinirale, zatim digitalizirale, te su unikatne tvorevine.

Predstavljamo i načine oglašavanja, popularizacije mitologije i prodaje proizvoda: putem weba, društvenih mreža, dijeljenjem letaka na događanjima koje mladi posjećuju (koncerti, noćni klubovi), te plaćenim reklamnim spotom za oglašavanje na YouTube-u i u mobilnim aplikacijama. Osim komercijalne strane naših proizvoda, promovirale bismo i kratke priče o slavenskim bogovima na kojima se temelje naši motivi. Priče bi se osim na webu, društvenim mrežama i reklamnom spotu nalazile na svakom letku s naličja (različite slike i priče o pojedinom slavenskom bogu ili mitološkom biću).

LINK NA WEB

LINK NA VIDEO