4. MILENIJSKO NATJECANJE - TIM TRGOS
Autor: Marinela Boras, 18. 12. 2022.

Naziv tima: TRGOS

Voditelj tima: Marinela Boras, prof. mentor

Natjecateljski tim: Erna Brkić i Ante Vekić, 3.K2, Domagoj Bošnjak, 4.K1

Sektori kreativne industrije: dizajn, izvedbene umjetnosti, knjiga, nakladništvo, mediji

Idejno rješenje: ABC

Sažetak:

Mitologija ne predstavlja samo božanstva, vile i pozitivna mitološka bića. Svjedoci smo da je nasilje iz grčke, slavenske ili druge mitologije postalo stvarnost u 21. stoljeću. Vršnjačko nasilje globalni je problem, stoga smo kreirali ABC (Anti-Bullying Campaign) – kampanju koja nažalost ne poučava slovima, nego pokušava pomoći žrtvama nasilja. Idejno rješenje može se postaviti na ulazu u svaku odgojno-obrazovnu ustanovu – ne samo u srednjim školama, nego i u osnovnim školama i na fakultetima. Vrlo ga je lako izraditi (predlažemo od recikliranih materijala), a sadrži poruke podrške u kojima je i poveznica s mitologijom. S obzirom da ne samo obrazujemo, nego i odgajamo nove generacije digitalnih urođenika, prisutan je i QR kod s kontaktima za pomoć.