4. MILENIJSKO NATJECANJE - TIM MitOS
Autor: Jasna Kondža Staničić, 18. 12. 2022.

Naziv tima: MitOS

Voditelj tima: Jasna Kondža-Staničić

Natjecateljski tim: Petrović Petra, Marojević Dora i Žnidarec Tea, 3.2

Sektori kreativne industrije:

Idejno rješenje: MITOS

Sažetak:

Da bi nam život bio lijep imamo obitelj, imamo prijatelje i imamo knjige. U njima nalazimo svakakva bića, a odmah nakon prvih dječjih bajki oduševljavaju nas mitska bića.  A ima ih i dobrih i zločestih, i jakih i s posebnim zadatcima. Naša mašta učinila ih je često još većim i važnijim.

Da bi nam život bio lijep imamo obitelj, imamo prijatelje  i imamo grad. Osijek mu je ime. Na obali Drave, sa skrivenim čarolijama koje otkrivamo svaki dan. Naši pogledi učinili su ih još većim i važnijim.

Zato je ekipa Mitos -Dora, Petra i Tea  uz pomoć prof. Jasne odlučila čaroliju pokazati kroz igru. Može je igrati 2 ili više igrača koji će na ovaj način naučiti nešto više o zgradama, mjestima i detaljima koji su tu pored nas, ali često ih ne učimo ili ne znamo dovoljno o njima. Naša misija je ispunjena, jer niti jedan član tima ne živi u gradu, tu se školuje, pa je istražujući otkrivao novo povezujući to s čarolijom koju je prethodno pročitao u knjigama.

Igra se može igrati u školama, turističkim zajednicama i agencijama, galerijama i muzejima, prije šetnje gradom grupe mladih koji su došli studirati u naš grad. Možda bude interesantno i kafićima i restoranima koji uz bogatu gastronomsku ponudu mogu ponuditi i zabavnu edukaciju kojom će zainteresirati i zabaviti goste.

PRAVILA IGRE:

U kutiji se nalazi 20 bijelo-plavih balona, koji sadržavaju u sebi kartice sa brojem.  Sudionici gađaju balone s pikado strelicom, uzimaju karticu s brojem, a zatim dobivaju tzv, “ Mitološku škrinjicu znanja o Osijeku” u kojoj se nalazi slika znamenitosti i njena priča. Po tome će sudionici naučiti kako je ta znamenitost nastala, I gdje se ona nalazi. Ostali sudionici će pregledati ostale škrinjice. Društvena igra je namjenjena za grupe od 2 i više igrača, koji mogu igrati u školama, turističkim zajednicama i muzejima da bi ljudi naučili više o gradu, mitovima i legendama.

Nakon odigrane igre, sudionici aktiviraju kod Kviza po imenu MitOS, ipokazuju svoje znanje koje su postigli tijekom igre. Osoba koja bude najbolja, dobiva mali znak pažnje od tima MitOS. Nadamo se da ćete uživati u našoj igri, i naravno naučiti nešto iz našeg grada.

TU JE MOJ OSIJEK
TU SU MOJE LEGE I LEGICE