Financijsko znanje put u blagostanje
Autor: Tatjana Radić, 24. 2. 2023.

Zaklada "Hrvatska za djecu" - Toni Milun - poziva na online radionice

kampanja „15 ti je godina već“ na temu financijske (ne)pismenosti

Pogledajte kratku video najavu prof. Miluna  i uključite se u kampanju u kojoj ćete dobiti korisne informacije za svoju financijsku budućnost, a pet najboljih osvojiti će i nagradu od 300 €. Za više informacija pročitajte opširnije, a prijaviti se na edukaciju možete putem linka.

Pogledajte kratku video najavu profesora Miluna: https://youtu.be/EOT2N5oPXgw

Na prvu online edukaciju vas pozivamo već 28. veljače 2023. godine u 20 sati. Smjestite se udobno pred vaša računala i odvojite samo 90 minuta za teme koje smo za vas pripremili.

Da bi prisustvovali našim predavanjima potrebno se prijaviti ovdje https://bit.ly/15tijegodinavec , a mi ćemo vam poslati link preko kojeg će te moći u navedenom terminu pristupiti predavanju.

Potpore u visini 300 €, dodijelit ćemo petorici sudionika u kampanji koji će pokazati da su stekli najveće znanje prateći naša online predavanja u trajanju 90 minuta u 5 termina od veljače do lipnja 2023. godine.

Većina nas svoj financijski potencijal ne koristi u potpunosti. Ponekad imamo stav – nemamo novaca, ne možemo štedjeti. Nemamo novaca, situacija nam je beznadna. No, nismo svjesni da nam često puta novac „curi kroz prste“ i da mudrijim upravljanjem našim financijama možemo podići naš životni standard.

Upravo zbog toga, čuveni matematičar i financijski vloger, profesor Toni Milun, uz čija su online rješavanja matematičkih zadataka djeca zavoljela matematiku, održat će za korisnike Zaklade ukupno 5 online edukacija i tijekom njih obraditi ukupno 15 tema koje će vam biti dragocjen putokaz u upravljanju vašim novcem. Edukacije će se prenositi live streamom, ali i uživo iz Visokog učilišta Algebra u Zagrebu.

Naučit ćete koliko vas zapravo košta „minus na tekućem računu“ i kako ga možete izbjeći, naučit ćete osnovne razlike između raznih vrsta kartica, njihove prednosti i nedostatke ali čuti i o nekim novim financijskim aplikacijama koje su sve popularnije.

Naučit ćete kako se obračunavaju plaće te učenički i studentski ugovori, što je bruto a što neto iznos i što mi možemo učiniti da što više novca ostane na našem računu nakon svih tih obračuna.

Na edukacijama ćemo razgovarati o planiranju kućnog budžeta, kako možemo barem malo smanjiti naše troškova a da pri tome ne trpi kvaliteta našeg života. Razgovarat ćemo o kreditima, o čemu trebamo voditi računa kad razmišljamo o ulasku u kreditni odnos.

Reći ćemo vam kad je najbolji trenutak za početak štednje. (JUČER). Reći ćemo vam koliki je najmanji iznos s kojim možete početi štedjeti (1€). Objasnit ćemo vam razliku između štednje, investiranja i špekuliranja. I da…pričat ćemo i o kripto valutama.

A ukoliko netko ima poduzetničke ideje, utvrdit ćemo prednosti i nedostatke pokretanja novog posla preko obrta, d.o.o ili j.d.o.o.

Slijedeća edukacija će biti u ožujku, potom u travnju, svibnju i posljednja u lipnju. Nakon pet provedenih edukacija, svi oni koji su pratili najmanje tri predavanja moći će pristupiti našem malom testu usvojenog znanja. Ne brinite, nećemo biti strogi a pet najboljih nagradit ćemo s 300 € i znamo da će vas taj iznos obradovati ili kao doprinos vašem kućnom budžetu ili kao lijep ljetni džeparac.

Vjerujte nam na riječ, bit će zanimljivo i korisno a profesor Toni Milun će vas oduševiti kao što je i nas.

Pratite nas na našoj Facebook stranici i našoj web stranici www.zhzd.hr gdje ćemo redovito ažurirati informacije važne za vas, a gdje ćete moći vidjeti i najavne video klipove za sva predavanja.