Naši učenici plasirani na nacionalnu razinu kviza za poticanje čitanja i kreativnosti Mreža čitanja
Autor: Marina Jukić, 17. 3. 2023.

U srijedu 8. ožujka 2023. od 12:30 do 13:20 provodila se regionalna razina kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja" za srednje škole u školskoj godini 2022./2023.

Kvizu znanja na regionalnoj je razini pristupio pet učenika naše škole: Ivana Vučanović i Filip Ćoja, učenici 1.K1 razreda,  Anđela Knežević i Antonija Šimić, učenice 3.K2 razreda i Gabrijel Vučanović, učenik 4.K1 razreda.

Da bi učenici prešli na sljedeću, nacionalnu razinu, bilo je potrebno točno riješiti  75% pitanja (točnije, imati 45 točnih odgovara od mogućih 60) vezanih uz prve dvije knjige i dodatnu literaturu, knjige Živjeti Jelene Kastanjeti i Šest vrana Leigh Bardugo.

Na sljedeću, nacionalnu razinu kviza znanja, prolaze dvije učenice: Antonija Šimić i Anđela Knežević. Na nacionalnoj će razini kviz sadržavati provjeru čitanosti i dodatnu literaturu za sve tri knjige ovogodišnjeg natječaja, što znači kako je djevojkama ostala treća knjiga koju trebaju pročitati do sljedeće razine u svibnju, kriminalistički roman Mire Morovića Voštani princ.

U kategoriji poticanja kreativnosti, u izradi multimedijalnog rada, na regionalnoj su nas razini izradom digitalnog plakata predstavljali Filip Ćoja (1.K1 razred) i Gabrijela Levačić (3.K1 razred). I u ovoj su kategoriji učenici bili iznimno uspješno i  plasirani se na nacionalnu razinu. Mentorica je učenicima profesorica Marina Jukić.

Čestitamo svima i želimo im puno uspjeha na nacionalnoj razini!