Posjet Hrvatskom saboru
Autor: Ana Rukavina, 22. 3. 2023.

Učenici Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ dana 16. ožujka 2023. godine, posjetili su Hrvatski sabor. Tijekom posjeta upoznali su se s povijesti Sabora i parlamentarnoga ustrojstva, razgledali su i obišli saborske prostorije te sobu za sastanke.

S galerije Velike vijećnice za posjetitelje učenici su pratili plenarnu sjednicu na temu: prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zdravstvenoj zaštiti (P.Z.E. br. 433), te izlaganje ministra zdravstva Vilija Beroša. Na kraju su sudjelovali u interaktivnom razgovoru sa saborskim zastupnicima s kojima su razgovarali o aktualnim temama. Na naš poziv odazvali su  se  saborski zastupnici iz IV izborne jedinice: Nataša Tramišak, Hrvoje Šimić (HDZ), Sabina Glasovac (SDP). Pod vodstvom profesorice Ane Rukavine i profesorice Anamarije Milković za učenike je bio organiziran posjet zoološkom vrtu  grada Zagreba.

Za naše učenike ovo je bilo vrlo zanimljivo, poučno i zabavno iskustvo. Iskreni entuzijazam i pozitivni komentari učenika tijekom cjelodnevnog putovanja još jednom su nam pokazali da je terenska nastava izvrstan način za povezivanje teorijskih i praktičnih znanja.