DRUŠTVENA ODGOVORNOST NA DJELU
Autor: Tatjana Petrač, 23. 12. 2015.

Naša škola se uistinu može pohvaliti odgojem društveno odgovornih mladih ljudi a posebno volonterima pod vodstvom profesorice Jasne Kondža.

Ovom prilikom pohvaljujemo angažman Nemanje Radivoja, Luke Oliša i Enrica Fazlića iz I.1, te Mirne Haramina i Josipe Bagodić iz II.1 koji su vrlo aktivno sudjelovali na prevenciji karcinoma dojke.

Naime na Trgu A. Starčevića, u subotu i ponedjeljak članice udruge i volonteri Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek podsjećali su naše građanke da u ovo vrijeme donošenja velikih životnih odluka ne zaborave na važnost vođenja brige o svome zdravlju i odlazak na redovite liječničke preglede.

Uz prigodne suvenire, koje su članice same izradile u okviru svojih kreativnih radionica, prikupljale su se donacije građana namijenjene dijelom za kupnju aparata za intraoperativno zračenje (IORT).

Kampanja „Darujmo ružičasti život“, projekt je Europe Donne Hrvatske koji je pokrenut u svrhu kupnje aparata za intraoperativno zračenje kojim se uvelike smanjuje emisija zračenja (čak i do 20-30 puta) u oboljelih žena, olakšava se tijek liječenja i sam oporavak.

Kupnja ovakvog aparata pozitivan je pomak u kvaliteti liječenja i izniman doprinos cijeloj zajednici.

Predsjednica udruge

Tatjana Petrač, univ.spec.oec