46. državna Domijada
Autor: Kristina Jurić, 11. 5. 2023.

Naši su učenici, sa svojim mentorima, sudjelovali na 46. državnoj Domijadi u Rovinju od 8. 5. - 10. 5. 2023. Domaćin Domijade bila je regija Istok (domovi iz Osijeka, Pakraca, Požege i Vukovara).

Naši učenici sudjelovali su u nogometu (mentor: Boris Bošnjak, prof.), košarci (mentor: Martina Perković, prof.), stolnom tenisu M (mentor: Mira Vrcan, prof. / Sonja Grahovac, prof.), recitaciji, skulpturi i instalaciji te smo bili zaduženi za otvaranje i zatvaranje 46. državne Domijade.

Učenica Nora Vrselja osvojila je 1. mjesto u kategoriji: Crtež ("Nasilje"), 3. mjesto u kategoriji: Instalacija ("Smoker"), 3. mjesto u kategoriji: Skulptura ("Plod"), mentor: Gordana Dubrović, prof. / Mirjam Džalto, prof.)

Učenica Anamarija Klaić u kategoriji: Recitacija (Tea Benčić Rimay, "Preboljet ću te"), mentor: Kristina Jurić, prof.

Posebna zahvala našoj Franki Harkanovac za aktivno sudjelovanje na regionalnoj i državnoj Domijadi i našim učenicima koji, nažalost, nisu osvojili medalju, ali su se pokazali kao uzorni igrači i dobri domaćini. I Benjaminu Reliću koji je bio zadužen za after party.