Radionica „Je li to ljubav?“
Autor: Martina Perković, 13. 10. 2023.

Dana, 10. 10. 2023., u večernjim satima, prof. Martina Perković je održala radionicu „Je li to ljubav?“  vezanu uz nasilje u adolescentskim vezama.
Radionicu su otvorile učenice Ana Guberac i Eva Knežević uz pjesmu „All of me“.
Kako bi mogli razviti pozitivne i zdrave veze, adolescenti i adolescentice moraju prepoznati kad je veza nekvalitetna i destruktivna.

Ciljevi radionice su:

• Prepoznati karakteristike kvalitetnih veza zasnovanih na jednakim pravima, za razliku od štetnih.
  • Spoznati važnost kvalitetnih veza.
  • Prepoznati i opisati stavove, ponašanja i vještine potrebne za stvaranje i održavanje kvalitetnih veza.
  • Prepoznati i „razbiti“ uobičajene mitove o nasilju u intimnim vezama te potaknuti raspravu o znakovima koji upozoravaju na opasnost od nasilja i nasilnih ponašanja.

Sudionici radionice su velikim dijelom osviješteni kada se radi o nasilju u vezi mladih premda smo neke činjenice potkrijepili rezultatima istraživanja te ih argumentirali.

Sve u svemu, bilo je to lijepo zajedničko druženje uz razmjenu mišljenja!

Na kraju , prof. Martina Perković proslijedila im je brošure „To nije ljubav“ koje smo dobili iz centra „Cesi“ iz Zagreba.

Evo, djelića atmosfere: