TEHNICOOLUM – SAJAM TEHNIČKE KULTURE 2023.
Autor: Kristina Jurić, 30. 10. 2023.

U Gospodarskom centru Osječko-baranjske županije otvoren je 5. Tehnicoolum (2023.) Cilj sajma je poticanje interesa djece i mladih za bavljenje tehničkom kulturom i znanošću STEM područja.

Održano je niz 3D kreativnih i edukativnih radionica s tematikom robotike, modelarstva, maketarstva, informatike, fotografije, elektroničkih i digitalnih sklopova, 3D printanje i modeliranje..., izrada predmeta od različitih materijala. Predstavljena su i postignuće zadruga, zajdnica i centara tehničke kulture.

Iz Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek, sajam su posjetili učenici: Ante Solić, Domagoj Novak i Thomass Pritišanac uz profesore Borisa Bošnjaka i Kristine Jurić.