VUKOVAR 18.11.2023.
Autor: Kristina Jurić, 19. 11. 2023.

" (...) tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad? Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjav i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom?
Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?
Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se."

Siniša Glavašević

Dio kolone posvećene Danu sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Danu sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje bili su i učenici Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole "Davor Milas" Osijek: Roko Radić, Antonia Mendroš, Ana Šimić, Gabrijela Klopotan, Sara Jagodić, Vanesa Pritišanac, Nives Delić, Martina Zubatović , Leona Barić, Lorena Modrić, David Sarka, Denis Andračić, Klara Cvijetović.
🙏🕊⚘️💕

Vaši ponosni profesori i svi djelatnici iz Trgosa-Doma✌️