Umjetna inteligencija: Budućnost poslova i kako se pripremiti
Autor: Kristina Jurić, 24. 11. 2023.

U četvrtak 23. 11. 2023. od 18.00 do 19.00 sati na Akademiji za umjetnost i kulturu održana je panel-rasprava na temu: ''Umjetna inteligencija: Budućnost poslova i kako se pripremiti''. U raspravi su sudjelovali izv. prof. dr. sc. Emmanuel Karlo Nyarko, Darko Bilandžić (Creatos) i Hrvoje Leventić (Bamboo Lab), a moderatorica je bila asistentica AUK-a, Katarina Horvat.

Bilo je riječi o načinu korištenja AI kao alata u poslovnim i ostalim sferama, svjetskoj razini prekvalifikacije poslova i financijskoj isplativosti i još mnogim temama vezanim uz umjetnu inteligenciju. Iz Učeničkog doma Trgovačke i komercijalne škole "Davor Milas" Osijek panelu su nazočili učenici Lorena Previšić i Denis Andračić s prof. Kristinom Jurić.

Nakon panel-rasprave posjetili smo i Arheološki muzej gdje je održana izložba: "Retrospektiva umjetničkog obrazovanja-25 godina", umirovljenih osječkih profesora i umjetnika te nadarenih učenika ŠPUD-a.